KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220
*
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 09:49:13
1
100 kr
19/7 20:33:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/7 09:49:13 | 1 | 100 kr |
| 19/7 20:33:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning StÃ¥hlberg, född 1888 i SmÃ¥land, död 1953, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



